• SHOOTER Tarnów
 • LASEROWY SYSTEM STRZELECKI
 • Trening IPSC. Profesjonalnie i bezpiecznie

  Trening IPSC

  Trening IPSC pozwala pracować nad techniką i szlifowaniem umiejętności, potrzebnych przy strzelectwie dynamicznym. To dyscyplina, która prężnie się rozwija, a same zawody są atrakcyjne nie tylko dla uczestników, ale także dla widzów. Takie rozgrywki musza być jednak poprzedzone wieloma godzinami przygotowań. Ważnym elementem szkoleń jest trening bezstrzałowy, który można połączyć z wykorzystaniem symulatora laserowego. Taką możliwość dajemy w Shooter, więc zachęcamy do wybrania naszej oferty!

  Spis treści
  Co warto wiedzieć?
  Szkolenie na strzelnicy laserowej
  Z wykorzystaniem symulatora
  Ceny
  Trening w Shooter

  O czym warto wiedzieć w kontekście treningu IPSC?

  Trening IPSC stanowi zwykle element przygotowań dla zawodów dla strzelców sportowych, wybierających tę dyscyplinę. Podobnie jak wiele innych odmian związanych ze strzelaniem, jej geneza sięga szkoleń dla służb mundurowych. Obecnie jest jednak kojarzona w pełni z rywalizacją sportową. Kładzie się w niej akcenty na dynamikę i ruch. Jest to bardzo trudne, więc kluczem do zdobycia odpowiednich umiejętności, jest oczywiście praktyka. Obejmuje to jednak nie tylko zajęcia z ostrą amunicją, ale i treningi bezstrzałowe, ogromnie istotne w kontekście dopracowywania techniki strzelania.

  Czym jest IPSC?

  IPSC to skrót od International Practical Shooting Confederation, a więc Międzynarodowej Federacji Strzelectwa Praktycznego. W praktyce określa się w ten sposób strzelectwo dynamiczne, a więc dyscyplinę sportu, która zyskuje popularność w różnych rejonach świata, w tym Polsce. Nazywana jest również przez niektórych strzelectwem praktycznym. Aktywność ta dość znacząco różni się od klasycznego strzelania statycznego. W tym przypadku dochodzi do tego ruch, presja czasu i sytuacji.

  Podobnie jak w większości dyscyplin związanych z bronią, jej historia wywodzi się z chęci przygotowania do walki. Przyjmuje się, że takie szkolenia zapoczątkowali Amerykanie z FBI, uznając, iż agenci nie zawsze mogą przyjąć wygodną pozycję i muszą umieć posługiwać się bronią w biegu, zza zasłony czy w innych nieprzewidywalnych sytuacjach. Następstwem tych szkoleń było wyłonienie się dyscypliny strzeleckiej o charakterze sportowym, z międzynarodowym regulaminem.

  Organizowane są specjalne zawody IPSC, w których liczy się nie tylko celność strzałów, ale też wykonanie ich w jak najszybszym czasie, poruszając się po specjalnym torze. Rozgrywki są oczywiście mocno regulowane i nastawione na bezpieczeństwo, stąd wszelkie naruszenie przepisów jest surowo karane. Strzelcy mają pełną dowolność w kwestii wykonywania zadań, więc mogą stosować różne rozwiązania taktyczne. Ta forma strzelectwa mocno zyskuje na popularność, gdyż jest atrakcyjna nie tylko dla zawodników, ale i obserwujących.

  Realistyczne strzelanie IPSC

  Kwestia praktyki

  Nieprzypadkowo mówi się o tym, iż perfekcyjne opanowanie broni wymaga po prostu wystrzelenia do celu tysięcy pocisków. W kontekście tej dyscypliny, podobnie jak w przypadku innych związanych ze strzelaniem, kluczowa jest praktyka. To właśnie dlatego istotne są treningi. Mogą one przyjmować zróżnicowany charakter. Niektóre wykonuje się na strzelnicach z przystosowanymi do tego torami i z wykorzystaniem normalnej amunicji, takiej jak na zawodach. To jednak kosztowne i obarczone oczywiście większym ryzykiem, więc przeznaczone jest dla osób, które mają już jakieś pojęcie na ten temat.

  Istota treningu bezstrzałowego

  Rozwiązaniem, po które sięga w praktyce każdy strzelec sportowy, są treningi bezstrzałowe. Wykorzystuje się w tym celu atrapy broni lub te prawdziwe, lecz bez stosowania ostrej amunicji. Ideą takich zajęć „na sucho”, jest kształtowanie pamięci mięśniowej, odruchów i przede wszystkim szlifowania odpowiedniej techniki strzelania. Korzystają z tego nie tylko początkujący – treningi tego typu praktykowane przez zawodowców mają im pomóc choćby w pracowaniu nad poprawą szybkości, co daje potem wymierne efekty na zawodach. Do takich zajęć z powodzeniem można wykorzystać strzelnice laserowe.

  Dlaczego warto zdecydować się na trening IPSC na strzelnicy laserowej?

  Trening IPSC można zrealizować także na strzelnicy laserowej. To okazja do popracowania nad techniką z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i symulatora dostarczającego realistycznych wrażeń. Co ważne takie szkolenie będzie mniej kosztowne niż strzelanie z wykorzystaniem amunicji. Chętnie korzystają z tego choćby początkujący, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo i przygotować się do tej dyscypliny bez zbędnego stresu, wypracowując odpowiednie nawyki. Dla profesjonalistów jest to okazja do podtrzymywania i szlifowania formy.

  Praca nad techniką i eliminowaniem błędów z wykorzystaniem realistycznego symulatora

  Z myślą o treningu bezstrzałowym naprawdę warto połączyć to z możliwościami jakie daje symulator laserowy. Można wtedy spokojnie pracować nad techniką, dostrzec potencjalne błędy, które popełnia strzelec i je skoordynować. Nie mniej istotne jest wypracowywanie pewnej koordynacji między tym co dostrzega oko, a tym jak reaguje ręka. Popracujesz również nad refleksem. To rozwiązanie na pewno przyda się początkującym, którzy chcą nabrać styczność z realistycznym symulatorem broni i rozpocząć treningi w bezpiecznych warunkach. Takie szanse doceniają też jednak profesjonaliści. Trening jest dostępny w dowolnych warunkach pogodowych i nie trzeba się przejmować tym czy uda się wynająć strzelnicę. Można zatem podtrzymać regularność ćwiczeń i szlifować formę.

  Mniejsze koszty

  Warto zwrócić uwagę na to, że taka forma treningu pozwala zaoszczędzić amunicję, którą trzeba byłoby zużyć na normalnej strzelnicy. W praktyce znajduje to odzwierciedlenie w naprawdę niższych kosztach takich szkoleń, dzięki czemu można je prowadzić regularnie. Różnica będzie naprawdę odczuwalna, ponieważ amunicja jest droga, a w trakcie zajęć zużywa się ją w dużych ilościach.

  Zdecyduj się na trening IPSC w Shooter. Inne atrakcje w naszej ofercie

  Osoby zainteresowane treningiem IPSC w wariancie bezstrzałowym, zachęcamy do skorzystania z oferty Shooter. Wykorzystując nasz realistyczny symulator na pewno zaliczysz wartościowe szkolenie, a to wszystko w dobrej cenie, w pełni bezpiecznie i w mniejszym stresie niż na zewnętrznej strzelnicy. W Shooter mamy do zaoferowania także wiele innych atrakcji. Możesz skorzystać ze strzelania indywidualnego lub grupowego, pokoju virtual reality, szkoleń dla służb czy zorganizować u nas wyjątkową imprezę urodzinową lub inny event.

  Skorzystaj ze szkolenia IPSC

  Jeżeli poszukujesz możliwości odbycia sportowego treningu bezstrzałowego, to zachęcamy do skorzystania z takiej opcji w Shooter w Tarnowie. Stosujemy zaawansowany system strzelecki i symulacje gwarantujące naprawdę realistyczne przeżycia. Początkujący docenią brak stresu i bezpieczeństwo, związane z ćwiczeniami bez wykorzystania amunicji. W ten sposób można popracować nad dobrymi nawykami w przystosowanym do tego i w pełni przyjaznym środowisku. Technika laserowa zamiast wykorzystywanych nabojów oznacza też mniejsze koszty takich ćwiczeń, więc można je wykonywać regularnie.

  Pozostałe atrakcje w Shooter

  W Shooter mamy rozbudowaną ofertę, więc zachęcamy do skorzystania także z naszych innych usług. Na naszej strzelnicy laserowej mogą zostać zorganizowane innowacyjne szkolenia dla służb. Umożliwiamy oczywiście strzelanie indywidualne lub grupowe. W obiekcie dysponujemy poza strzelnicą pokojem Virtual Reality, gwarantującym wyjątkowe i bardzo realne przeżycia. Zachęcamy do kontaktu w celu zorganizowania u nas imprez urodzinowych czy innych eventów grupowych. Mogą to być choćby wieczory panieńskie lub kawalerskie, ale i wydarzenia firmowe. Nasze atrakcje są dopasowane do różnych grup wiekowych, a przy zorganizowanym wydarzeniu możesz liczyć na profesjonalną obsługę z naszej strony.

  Dyscyplina strzelecka IPSC zyskuje na popularności również w Polsce. Profesjonaliści chcący występować w zawodach, muszą poprzedzić to wieloma godzinami sumiennych treningów. Oprócz tych na prawdziwej strzelnicy z wykorzystaniem amunicji, istotne są zajęcia bezstrzałowe, pozwalające na pracę nad nawykami i techniką. Świetnym miejscem na takie szkolenia może być strzelnica laserowa, więc zachęcamy do wybrania oferty Shooter!

  Download Premium WordPress Themes Free
  Download Nulled WordPress Themes
  Download Premium WordPress Themes Free
  Premium WordPress Themes Download
  udemy paid course free download
  download micromax firmware
  Download Nulled WordPress Themes
  online free course

  trening-ipsc
  realistyczne-strzelanie-ipsc